06 червня 2019 року відповідно до плану роботи в КНП «ЦПМСД Новоселицького району» відбувся «День лікаря» під головуванням головного лікаря КНП «ЦПМСД Новоселицького району» Бежана В’ячеслава Васильовича, за участю заступника головного лікаря з медичного обслуговування населення Абрамчук С.Д. та заступника головного лікаря з охорони дитинства та материнства Рошки А.Г.

Про лікування пацієнтів з артеріальної гіпертензією, ішемічною хворобою серця та вибір статинів розповіла регіональний представник фармакологічної компанії Антіпова Антоніна Веніамінівна.Детально зупинилась на лікуванні артеріальної гіпертензії, дотриманні дієти, раціонального харчування, боротьбі з факторами ризику та важливість їх для продовжування та покращення якості життя. В ході обговорення було розглянуте питання щодо дотримання клінічних протоколів в процесі обстеження, лікування та скерування хворих на другий рівень. Зроблений акцент на профілактичний напрямок первинної ланки.

Про порядок формування груп ризику у відокремлених структурних підрозділах КНП «ЦПМСД Новоселицького району» та важливість раннього виявлення злоякісних новоутворень, шляхом профілактичного обстеження населення району із застосуванням сучасних скринінгових програм та анкетування, розповів сімейним лікарям районний онколог КНП «Новоселицька РЛ» Барателі Володимир Тамазович.
Заступник головного лікаря з МОН Абрамчук Світлана Деомидівна провела навчання з протоколів за спеціальністю «Кардіологія». Детально зупинилась на алгоритмі надання ПМД сімейними лікарями на догоспітальному етапі та порядок скерування на вторинний, третинний рівень в залежності від стану хворого. Особлива увага була приділена порядку та терміну застосування тропонінового тесту для ранньої діагностики ГІМ.

В різному були обговорені інші виробничі питання. Присутні ознайомлені з важливими директивними документами МОЗ України, НСЗ України та Департаменту ОЗ Чернівецької ОДА.