14.03.2019 року в КНП «ЦПМСД Новоселицького району» відбулася сестринська конференція на яку завітала керівник обласного центру планування сім’ї та репродукції людини на базі обласного медичного діагностичного центру Марфіна Яна Антонівна. Вона нагадала про важливість формування та ведення реєстру жінок фертильного віку з екстрагенітальною патологією, при яких вагітність та пологи загрожують життю матері та майбутній дитині та які обумовлюють необхідність забезпечення безоплатними контрацептивами. Яна Антонівна розповіла про спостереження за дитиною від моменту народження і до віку статевої зрілості лікарями загальної практики – сімейними лікарями та медичними сестрами загальної практики – сімейної медицини КНП «ЦПМСД Новоселицького району» у співпраці з лікарями- гінекологами, щодо профілактики формування порушень репродуктивного здоров’я, акцентувала увагу на проведення санітарно – освітньої роботи стосовно здорового способу життя, безпечного материнства, методів планування сім’ї.

Про функціональні розлади шлунково-кишкового тракту у дітей та спостереження за дітьми грудного віку на амбулаторному рівні доповіла лікар загальної практики- сімейний лікар АЗПСМ м. Новоселиця Варварюк Н.В.

Усі ми знаємо і неодноразово нам твердять, що після кору насувається інфекційне захворювання дифтерія. Отже про профілактичні заходи в Новоселицькому районі розповіла лікар загальної практики- сімейний лікар АЗПСМ м. Новоселиця, Сікора К.В. Вона ознайомила з показниками, охоплення щепленням проти дифтерії.

Про сучасні аспекти обґрунтування вибору дезінфекційних засобів для обробки рук та догляду за ними , профілактику внутрішньолікарняної інфекції через руки медичних працівників розповіла Вовчалюк Лілія, регіональний менеджер компанії Ансімед. Вона акцентувала увагу , що при здійсненні медичних маніпуляцій, які супроводжуються порушенням цілісності шкіри і слизових оболонок, при розтині трупів, проведенні лабораторних досліджень, обробці інструментарію і білизни, прибиранні медичні спеціалісти та технічний персонал користуються засобами індивідуального захисту (хірургічними халатами, гумовими рукавичками, масками, непромокальними фартухами, нарукавниками, окулярами, захисним екраном).

Ці дії дають змогу уникнути контакту шкіри та слизових оболонок працівника з кров’ю, тканинами, біологічними рідинами пацієнтів. Медичні спеціалісти з травмами, ранами на руках, ексудативними ураженнями шкіри рук, які неможливо закрити лейкопластиром або гумовими рукавичками,звільняються на період захворювання від безпосередньо медичного обслуговування хворих і контакту з предметами догляду за ними.