08.11.2018року в КНП « ЦПМСД Новоселицького району відбулась сестринська конференція під головуванням головної медичної сестри Басараб Я.П. На момент проведення конференції присутні 54 мол. спеціалістів з медичною освітою.

По першому питанню доповів Хмель В.П., в.о. завідувач відділу Новоселицького міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ « Чернівецький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України. Детально зупинився на санпросвітроботі молодших спеціалістів з медичною освітою по щепленню. Зупинився на наказах МОЗ № 732 « Про затвердження нормативно-правових актів з питань організації та проведення санітарно-протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню грипу та гострих респіраторних інфекцій»; № 188 « Про затвердження Інструкції щодо організації епідеміологічного нагляду за кором»; № 1216 « Про проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями» та № 631 «Про створення лабораторної мережі з діагностики кору, краснухи та епідемічного паротиту».

Акцентував увагу, що щеплено дуже мало діток та закликав усіх медичних сестер активізувати роботу в даному напрямку.

Про проблемні питання в виконанні плану з профілактичних щеплень розповіла заступник головного лікаря з охорони дитинства та материнства Рошка А.Г., а саме:

 •  Не своєчасне щеплення дітей до 1-го року;
 • Контроль за імунобіологічними препаратами з обмеженими термінами придатності;
 • Причина захворюваності на кір дітей з наявними щепленнями проти кору;
 • Низький відсоток щеплених дітей БЦЖ та ВГВ1 до 1-го року;
 • Практика, щодо щеплення декількома ІБП одночасно;
 • Техніка та місце введення вакцини;
 •  Виконання спільного листа Департаменту ОЗ ОДА та Департаменту освіти і науки від 08.10.2018 року № 01.1/4067/01-31/2585, щодо недопущення дітей з відсутніми щепленнями до організованих колективах.

Також проведено тестування щодо перевірки знань відповідальних осіб за виконання профілактичних щеплень та надана Довідка- дозвіл на проведення щеплень.

Про раннє виявлення хворих на туберкульоз та лікування хворих на амбулаторному етапі доповіла Бушила Олена Петрівна, завідувач фтизіатричного кабінету КНП « Новоселицька РЛ».

З питань надання невідкладної допомоги при переохолодженні та обмороженні доповів Дирда Віорел Георгійович, лікар- хірург КНП « Новоселицька РЛ. Також розказав, що має здійснюватися медичними працівниками активний патронаж одиноких пристарілих та хворих прикутих до ліжка. Про всі випадки госпіталізації або смертельні випадки пов`язані з переохолодженням інформувати ОКУ « Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» тел.. 55-01-03 та Департамент охорони здоров`я облдержадміністрації по тел. 55-32-58 по електронній пошті office@med.cv.ua.

Також проведено тестування щодо перевірки знань молодших спеціалістів з медичною освітою за виконання профілактичних щеплень та по режимних наказах:

 • Наказ № 259 « Про затвердження Державних санітарних норм і правил «Санітарно- протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров′я, що нада-ють первинну медичну (медико-санітарну)допомогу»
 • Наказ № 552 «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Дезінфекція, передстерилізаційне очищення та стерилізація медичних виробів в закладах охорони здоров’я»
 • Наказ № 684« Про затвердження стандарту інфекційного контролю за туберкульозом в лікувальних профілактичних закладах»
 • Наказ № 325 « Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами»

По результатам тестування відповідальним особам за проф.щеплення буде надана довідка- дозвіл на проведення щеплень.

Заслухані додаткові питання:_
Обговорення проблем, зауважень, результатів, тощо.

Зауваження: Акцентовано увагу на санпросвітроботу медичних сестер щодо щеплення.

Головна медична сестра подякувала усім за участь в конференції.

Головна сестра медична Я.П.Басараб